Показник присутності університету у віртуальному середовищі

У черговому оновленні рейтингу Webometrics за січень 2015 року наш університет посів 85 місце серед 297 вишів України. У світовому рейтингу, в якому проходять оцінку більше 25 тисяч закладів освіти університет займає 7777 місце.

Рейтинг Webometrics проводить аналіз доменів університету. Це може бути один кореневий домен із сукупністю відкритих у ньому піддоменів (як у нашому випадку - kpnu.edu.ua) або сукупність доменів одного рівня.

При підрахунку рейтингу університету аналізуються наступні параметри:

1. PRESENCE (Присутність - вага 20%). Підрраховується кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google. В основному це індексація університетських Web-доменів. За даним показником ми 5809-ті у світі.
  2. IMPACT (Вплив - вага 50%). Являю собою комбінацію кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету (external inlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referring domains). Для збільшення валідності даних використовується два провайдера: Majestic SEO та ahrefs. Тому результуючі значення external inlinks та referring domains обирається як максимальні з цих двох джерел. На думку авторів, кількість таких лінків свідчить про видимість університету і важливість опублікованих матеріалів (велика частина таких лінків служить подібно до цитування в бібліографії. За даним показником ми 14944-ті у світі.
  3. OPENNESS (Відкритість - вага 15%). Кількість присутніх на сайті університету файлів у форматах Adobe Acrobat (.pdf), Microsoft Word (.doc, .docx) та Microsoft PowerPoint(.ppt), проіндексованих академічною пошуковою системою Google Scholar. Наша позиція у світовому рейтингу 670-та, що є досить високим показником.
  4. EXCELLENCE (Висока якість - вага 15%). Тут аналізуються наукові статті, що опубліковані авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group. У світовому рейтингу наш університет за цим показником займає 5414 місце.

Чи є високими позиціями 7777-ме місце у світі та 85 в Україні? Мабуть що не дуже. Але згідно відомого прислів'я "поганий той солдат, що не має бажання стати генералом". А до статусу генерала свідчить той факт, що ще рік тому наш університет був в Україні 181-м, а у світі 13916-им. Тобто не потрібно бути сильним математиком щоб не помітити двократного зростання позиції в табелі про ранги.

Центр інформаційних технологій та адміністрація університету проводить ефективну політику в напрямку зростання наших позицій у рейтингу Webometrics та цього може виявитися не достатньо. Тому, колеги, нам потрібна Ваша допомога також. Саме спільними зусиллями можна досягти ще більших результатів.

Сторінка нашого університету у Рейтингу

Коротка довідка про Webometrics

Вебометричний рейтинг університетів світу (англ. Webometrics ranking of world’s universities) — один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі.
Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Рейтинг починався з аналізу 6 000 університетів у 2004 році, на сьогодні аналізують понад 20 000 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. Можна критикувати цю методологію, але всі провідні ВНЗ світу знаходяться попереду. Лабораторія вдосконалює методологію і особливо це стосується змін, які зроблено у 2012 році.